| XatomisX a întrebat:

Daca eu am 18 ani iar pr mea 16 si n-am intretinut relatii sexuale cu ea mai poate fii corupere de minori? adica daca doar am sarutat-o?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

E considerata corupere de minori atunci cand intretii relatii sexuale cu o persoana minora fara acordul acesteia. Iar cum tu nu ai facut asta, iar ea a fost de acord sa o saruti, din cate reiese din ce ai scris, nu se pune problema de corupere de minori.

| Grimmjow69 a răspuns:

Daca ea a implinit 18 ani si totul s-a intamplat cu acordul ei nu are ce sa ti se intample. Daca ea nu a implinit 18 ani si tu esti major totul intra la "intretinut relatii cu minori".
Stai linistit de la un sarut nu patesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat