| Mihaii94 a întrebat:

Salut, eu am 19ani! Daca prietena mea implineste 18ani pe 18decembrie, iar eu am intretinut relatii sexuale cu ea acum cateva zile de comun acord, iar parintii ei au aflat azi si au de gand sa ma dea in judecata pentru corupere de minori. Sunt in vreun oarecare pericol pentru a intra la corupere de minori, tinand cont ca in 2 saptamani implineste varsta de 18ani?

Va rog fara raspunsuri cretine! Daca nu stiti ce vorbiti, abtineti-va din a lasa comentariu!

Răspuns Câştigător
| numedeutilizator a răspuns:

Nasol... acum ea ar trebui sa ia atitudine. adica sa le zica: "de ce vreti sa-l duceti la tribunal? nu m-a luat cu forta. daca am facut ceva, am facut pentru ca asa am vrut amandoi. e iubitul meu si m-am considerat suficient de pregatita pentru asta. asa ca va rog sa lasati amenintarile si sa nu ne facem de ras. " dar iti spun ca doar ea poate sa aiba atitudinea asta ca sa ii convinga sa nu-ti faca vreo "surpriza". si daca nu o sa le zica nimic... o sai ai pe cap mult timp de acum inainte.

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

In cateva saptamani sau luni o sa iti aruncam chiftele cu prastia printre gratii.

| numedeutilizator a răspuns:

O doame..parintii ei sunt speriati, enervati si ti-ar rupe capu'. ctred ca asa ar face oricine.dar vor doar sa te sperie ce dumnezeu fata lor nu e cu tine? adica oriunde s-ar ajunge daca a fost de acord sa fie in continuare langa tine, doar nu o sa te lase asa. dar intrebarea mea este: de ce au aflat chiar acum? ea le-a spus?

| Mihaii94 explică (pentru numedeutilizator):

Au gasit un test de sarcina. pe care ea a insistat sa il faca, fiind prima data si nu stiind cum sta treaba. precizez ca a fost neprotejat. eu i-am spus ca nu are de ce sa-si faca griji, dar fiind putin ingrijorata, am considerat ca mai bine face daca asta o ajuta sa se linisteasca. Problema e ca a uitat in baie hartiile cu prescriptii din interiorul cutiei. straight face iar mama ei le-a gasit.

| Mihaii94 explică (pentru numedeutilizator):

Am mai vorbit cu ea pe tema asta, nu cred ca se mai pune problema de acuzare. acum alta problema ar fi ca nu o mai lasa sa fim impreuna. (da stiu, parinti comunisti. ce or avea in cap, sa o tina fecioara pana la 30ani sa o duca la manastire). straight face acum ramane la aprecierea ei, daca ia atitudine in fata lor, totusi nu stiu daca v-a rezolva ceva discutia cu ei si daca le va schimba parerea. sunt foarte dificili parintii ei! Multumesc foarte mult de ajutor!

| numedeutilizator a răspuns (pentru Mihaii94):

Stiu cum e. asa sunt si parintii mei.mama mea mai ales nu accepta nici sa incep sa-i povestesc ceva pentru ca incepe sa tipe si oricum nu e de acord nu relatia mea. ea acum crede ca nu mai sunt cu iubitul meu, cu care apropo am o relatie de 3 ani si ceva. mi-a zis atunci cand a aflat"sper sa termini relatia asta cu el." si atat. dar de ce sa termin daca noi ne potrivim atat de bine si parca ne cunostem de o viata. nici nu inteleg motivul pentru care se poarta asa de aiurea. am noroc cu iubitul meu pentru ca a inteles situatia si a acceptat-o asa cum e. ea a zis ca ma iubeste e mine si nu il intreseaza de nimeni. atitudinea asta trebuie sa o luati si voi 2. daca va iubiti cu adevarat sa treceti peste oricine. ce? parinitii ei de ce s-au casatorit? pentru ca s-au iubit nu? pai sa inteleaga ca asa va iubiti si voi. mult noroc sa aveti!

| numedeutilizator a răspuns (pentru Mihaii94):

Nasol... acum ea ar trebui sa ia atitudine. adica sa le zica: "de ce vreti sa-l duceti la tribunal? nu m-a luat cu forta. daca am facut ceva, am facut pentru ca asa am vrut amandoi. e iubitul meu si m-am considerat suficient de pregatita pentru asta. asa ca va rog sa lasati amenintarile si sa nu ne facem de ras. " dar iti spun ca doar ea poate sa aiba atitudinea asta ca sa ii convinga sa nu-ti faca vreo "surpriza". si daca nu o sa le zica nimic... o sai ai pe cap mult timp de acum inainte.

| neutrino a răspuns:

Din pacate pentru tine, parintii ei au acest drept. Conteaza cand ai facut beleaua, nu cand se judeca cauza.

| Alcyon a răspuns:

Daca iubitica depune marturie contra ta, se complica lucrurile. Ce va trebuie domne sa va incurcati cu minore virgine? Sunt atatea fete la 20+ care stau singure si n-au cu cine... Si voi iesiti cu pustoaice care nici nu stiu pe unde se face pipi. Si mai raman si naibii gravide, ca habar n-au sa se protejeze.

| Danysan a răspuns:

E doar asa sa te sperie. Pune-i pe ai tai sa vb cu ei si sa le spuna ca simti ceva pentru fata aia.Acum daca ai vb si ai promis ca nu o sa o faci e naspa.Trebuia sa te tii de cuvant. Oricum atunci cand o sa te cheme acolo o sa pledezi nevinovat, pentru ca nu ai corupt-o cu nimic sau fortat-o, sau ai facut asa? Plus ca ea atunci o sa aiba 18 ani si o sa poata sa isi sustina puncatu de vedere.O sa fie crucial daca o sa ajugi acolo cuvantu iubitei tale. Daca ea spune ca a vrut si daca si atunci o sa fi cu ea nu are ce sa iti faca.Au destulee tampenii astia pe cap ca sa va mai adauge si pe voi pentru o chestie banala tianand cont de varsta.Ca doar nu are 12 ani! Incearca sa iti ceri s itu scuze si sa le spui ca o iubesti enorm si ca ai gresti, dar ca a fost de comun accord si ca nimic nu o sa se schimbe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana atunci te doare-n pană laughing
Nu are ce sa-ti facă, au amprente, dovezi? laughing
Dacă ea a fost de acord, tu să fii sănătos!
Mai are puțin si face 18 ani...
Nu te îngrijora!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îi place banana, o să mai mănânce.
Asta este! laughing

| Kirito21 a răspuns:

In mod normal este consierata infractiune actul sexual cu o persoana care nu a indeplinit varsta de 15 ani. Atat timp cat ea nu se lasa influentata de parinti si spune clar ca nu ai obligat-o si a fost de comun acord nu ai de ce sa-ti faci griji.

| 1999dia a răspuns:

Pai dupa lege ai voie sa intretii relatii secsulale dupa varsta de 15 ani, si daca voi doi ati facut-o de comun acord e imposibil sa te acuze de asa ceva! deci nu ai corupt pe nimeni!

| Mihaii94 explică:

Stiu si eu ce drepturi au parintii ei. stiu cum sta treaba, nu am fortat-o cu nimic dar parintii ei ar putea sa o oblige sa depuna marturie ca am "prostit-o" eu, si din punct de vedere legal, daca mai poate fi considerata minor si ca poate fi influentata in a lua unele decizii, cu alte cuvinte. corupere de minori.