| sabina_1322 a întrebat:

Daca eu sunt roscata, copii mei vor fi si ei roscati?

5 răspunsuri:
| Monna a răspuns:

E posibil.Depinde de gena. Pot lua culoarea parului de la tine si ochii de la tata sau invers. Posibil ca niciun copil sa nu aiba culoarea roscata a parului, posibil ca toti sa o aiba.

| andrrei08 a răspuns:

Depinde si de culoarea parului pe care o are tatal copiilor big grin tine de combinatorica genetica, depinde de caractere, dominante, recesive. Daca tu ai gena culorii parului dominanta, atunci sunt 75% sanse sa iasa si copilul roscat big grin Daca sotzul are gena dominanta, atunci 75% sanse sa iasa culoarea lui big grin daca e codominanta e 50% cu 50%

| dey11 a răspuns:

Nu neaparat...are si acel copil un tata doar, iar in schimb nu stii de la cine va lua gena cu, culoarea parului [ poate fi blond, saten, oricum big grin ]

| katherine_7127 a răspuns:

Depinde de multe lucruri, daca esti roscata natural sau te-ai vopsit, si de barbatul cu care vei face copii. Roscatii sunt rari, deci sunt mai multe sanse, daca barbatul e blond, copii sa iasa la fel. E totusi o posibilitate. happy.

| mai2611991 a răspuns:

Daca ii faci cu mine vor fi blonzi cu ochi albastri si buze groase