| allxcs1 a întrebat:

Daca fac 5 serii a cate 10 flotari cu pauze de 3 minute este bine? am 12 ani daca este cceva gresit va rog sa imi spuneti, si sa imi spuneti va rog de alimentatie funda + voturi la toti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu cum sa faci. Daca tot te-ai apucat de flotari, ar fi bine daca le-ai completa si cu genoflexiuni si cateva abdomene, ca sa ai masa musculara si in zonele celelalte.Asta daca ai ambitie.Iti alegi 3 zile din saptamana, de preferat luni, miercuri si vineri.Nu trebuie sa faci in fiecare zi, este cea mai mare greseala pentru ca muschiului ii trebuie odihna sa se relaxeze, pentru a se putea forma. Faci flotari, abdomene si genoflexiuni. Le faci pe serii, sa zicem pentru inceput 3 serii de cate 10 exercitii fiecare. Poti sa faci pauza intre ele de maxim 2 minute, nu mai mult. Apoi mai adaugi la fiecare serie cate 3-4 exercitii in plus sau cate poti tu.Trebuie sa faci exercitiile corect sa nu iti creasca muschii intr-o parte mai mari si in cealalta sa fie mai mici.
P. S. Faci exercitiile inainte de masa cu o jumatate de ora si mamanca alimente care contin proteine(carne, oua, lactate, nu uita si de fructe si legume).
Si tine minte, daca vezi ca nu poti, fa mai putine.In timp, mai ales cand o sa mai cresti, o sa poti mult mai mult.

2 răspunsuri:
| lucian a răspuns:

nu este ceva gresit

| deedee_7146 a răspuns:

Din intrebarea ta cred ca vrei sa slabesti nu? pai incearca sa faci multe abdomene dar nu exagera pentru ca esti la o varsta destul de frageda, alearga in are liber mananca cat mai multe fructe si evita dulciurilebig grin funda?