| IancuDobrin a întrebat:

Daca fac o contestatie,s-ar putea ca nota de la evaluarea nationala la acea materie sa fie mai mica?...
Mi-am calculat nota la evaluarea nationala la matematica, si da mai mare decat am luat eu.

5 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Daca tu consideri ca meritai mai mult e ok sa faci contestatie deci ai toate sansele sa iei nota mai mare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate fi mai mare, poate fi si mai mica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă momentan ai medie pentru liceul la care vrei să dai, nu o face. Nota de la contestație poate fi mai mică, așa că nu risca.

Răspuns utilizator avertizat
| NoHope10 a răspuns:

Merită să încerci. De obicei notele sunt mai mari, iar dacă tu ești încrezător în ceea ce ai făcut înseamnă că profesorul a fost prea sever.