| Gabbyyy a întrebat:

Sustin maine evaluarea nationala si as vrea sa stiu daca iau o nota in examen si fac contestatie si dupa contestatie nota iese mai mica, ramane nota care e inainte de contestatie sau cea dupa contestatie?

Răspuns Câştigător
| YqLmX a răspuns:

Îţi rămâne nota primită după contestaţie! Nu recomand nimănui să facă contestaţie decât dacă e FOARTE SIGUR că a ştiut mai mult de atât! happy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De regulă, nota este mai mică după contestație!
Pa, pa.

| Ibrahimovic a răspuns:

Daca faci contestatie, nota ta finala aceea de la contestatie va fi. Asta e si riscul contestatie, daca iei nota mai mica decat prima data, cu aia ramai!
Succes!

| 97Mark97 a răspuns:

Ideea e ca la contestatie sunt mult mai severi in ceea ce priveste corectatul si de regula se iau note mai mici, iar noata acordata va fi cea dupa contestatie!