| MirunaSunrise a întrebat:

Daca faci exercitii cu gantere, e posibil ca fiind fata sa nu-ti mai dezvolti sanii? adica sa stopeze asta cresterea sanilor? asa am auzit, e adevarat? multumesc

3 răspunsuri:
| Andreea1198 a răspuns:

Din cate stiu eu nu este adevarat.Dar, in cazul in care exercitiile pe care le faci sunt foarte obositoare pentru tine iti pot stopa dezvoltarea intregului corpbig grin.Trebuie sa ia grija si la felul in care le faci, nu trebuie sa te fortezi prea tare sau sa le duci la extrem.

| merylu13twilight a răspuns:

Daca de exemplu faci in fiecare zi exercitii cu gantere este posibil sa se intample asta. Insa daca faci atat cat sa-ti fie corpul tonifiat e ok.

| pink425 a răspuns:

Iti stopeaza cresterea sanilor.dc crezi ca atletele, gimnastele si culturistele nu au deloc sani? iti oboseste corpul si atunci el nu mai are timp si putere sa dezvolte partile importante!