| Danaciocan a întrebat:

Daca faci mai multe facultati in acelasi timp, pensia alimentara se poate dubla?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Pensia alimentara se stabileste in functie de salariul celui care trebuie sa ti-o plateasca.
Facultatile alea, daca vrei sa le faci, le faci pe banii tai sau a parintelui cu care locuiesti.
Numai la bani te gandesti, nu faci tu „mai multe facultati".
Macar una sa reusesti sa o termini.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci mai multe facultati in acelasi timp, fiindca-i imposibil sa mergi in acelasi timp in 2 locuri diferite si sa inveti atata materie.

Nu, pensia alimentara nu se poate dubla niciodata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din ce să se dubleze? Chiar așa.

| Catrice a răspuns:

Bani pe degeaba...cam multe vrei.

| Caro34 a răspuns:

Poti sa faci cate facultati vrei, daca crezi ca le poti duce pana la capat insa pensia e doar una si nu se dubleaza! Gandeste-te bine la acele facultati fiindca vei avea enorm de mult de invatat; crezi ca poti face fata? Mult noroc!