| Fluffee_2398 a întrebat:

Daca fumez se vede la analize? Pentru ca am rosu in gat si mama vrea sa ma duca la doctor putintel...si deh.thinking
Stiu sigur ca nu o sa-mi ia sange dar totusi se poate vedea fara sa-mi ia sange?
Nu doresc rasp. de genul fumatul dauneaza grav sanatatii numai fuma etc! MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o grija! Se vede doar daca iti face o radiografie pulmonara.

1 răspuns:
| fedot a răspuns:

Depinde de virsta care o ai.Eu am 18 ani in 4 luni si fumez de 3 ani...Desi ai mei simt mirosul de fum de tigara nu imi spun nimic.Se intimpla ca taicamiu cind are dispozitie(baut) imi tine morala: E sanatatea ta si tu tio strici singur.Nu sint dependent de fumat, il pot lasa dar fumez doar cind beau sau cind sunt nervos. Daca ai peste 18 cred ca nu e treaba lor, de fapt ar trebui sa ai un pic de rusine (sa nu fumezi de fata cu ei) dar e viata ta, tu decizi ce vreai.Si da, se poate de demonstrat ca fumezi, acest lucru il poate face dentistul sau cind treci alt control cu raze roengen.Stim cu totii ca Fumatul Ucide, dar asta-i viata, noi alegem ce facem cu ea.(Are importanta si daca esti fata sau baiat)