| CocoLino_3056 a întrebat:

Daca imi este sucit un deget de la mana trebuie sa il pun in ghips?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Si eu mi-am sucit degetul, la ora de sport, o sa ti se unfle sau/si invineteasca, dar nu este grav, si in niciun caz nu o sa ti-l pui in ghips! Daca te doare rau, te duci la spital si iti pune o atela, adica o bucatica de lemn, pe masura degetului si ti-l bandajeaza, il ti cat este nevoie si iti trece, atela se pune ca sa nu se suceasca sau ceva! Mie asa mi s-a intamplat, si stai linistit/a nu este ceva grav, dar mai bine du-te la spital, oricum nu o sa simti nimic, nu o sa te doara! happy

Bafta!

La multi ani!

Pa, pa.

1 răspuns:
| rrarres a răspuns:

Nu cred ca trebuie decat daca e rupt daca nu e in cateva zile iti trece.Succes! Fundita?big grin