| Plushul a întrebat:

Daca imi fac gaura in ureche se numeste piercing nu?big grin

Răspuns Câştigător
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Sigur, cuvântul vine din engleză „to pierce" și înseamnă „a găuri". „To pierce your ears" = a-ți găuri urechile. Deci, da. Dacă îți găurești urechea se cheamă piercing.

Sper că am ajutat.
Pupici! D.P.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

In ureche a devenit ceva banal, incearca si tu alte locuri, limba, buric, spranceana.Deja in ureche baga toti laughing

| Plushul explică (pentru Liviu):

In limba laughing nu sunt chiar asa nebuna in buric mi se pare scarbos tongue si in spranceana chiar imi place ideea intentionez sa imi fac dar mai tarziu sad tongue

| Liviu a răspuns (pentru Plushul):

Eh, in limba e cam periculos,poti ramane fara gust in + iti poti sparge dinti, oricum e vulgar in limba, asta iti pot spune happy + durerea mare de dupa gaurire sa ma exprim asa. Oricum, daca vrei sa sochezi, si sa lasi oameni fara cuvinte, o poti face.Eu o patesc des laughingDar eu l-am pus ca mi-a placut, ca am dorit asa ceva.Dar pana te obisnuiesti cu el, musti din el cam des happy

| PreaTareღ a răspuns:

Dap.