| be4utyfull a întrebat:

Daca imi indrept parul' cu placa mi se strica parul?straight face

6 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Pai,logic,nu? Ti-l arde happy

| cuteandfunny a răspuns:

Da,si mai ales sa nu te dai cu placa pe parul ud, dar ca sa eviti asta ar trebui sa-ti mai tai din varfuti cate putin in fiecare luna o sa vezi ca o sa-ti creasca mai mult si o sa arate si mai sanatos

| Adda_5780 a răspuns:

Eu mi l`am cam ars cu placa x"). dar daca nu ti`l faci in fiecare zi nu are cum sa ti`l strice. gen la 3 saptm- o luna e ok dk ti`l faci. dk vrei totusi sa te faci mai mult timp trebuie sa te tunzi regulat( destul de scurt si s`ar putea s nu te prinda bine~depinde si de ce fel de fata/par ai) si sa aplici inainte de utilizare anumite produse. eu una zic ca nu se merita, poti sa ti`l faci cu ondulatoru la o adica. bucle bucle.hai ca da binelaughing.>big grin

| Yarinn a răspuns:

Da, sigur se strica, dar depinde si de parul tau. De exemplu, eu, care ma indrept o data la 2 saptamani il am la fel de ars ca al prietenei mele, care si-l indreapta zilnic. Si amandoua folosim aceleasi solutii pentru par [sampon, balsam, masca si protectie]. Deci, daca parul tau e mai rezistent nu o sa se arda foarte repede, dar oricum se va intampla asta. Daca vrei sa te indrepti zilnic, cam la o luna ar trebui sa-ti tai varfurile. Si, in plus, trebuie sa aplici o protectie la caldura [gasesti in toate magazinele mari, si la coafor]. Nu incerca sa-ti indrepti parul ud, sau umed, pentru ca asta il va distruge. Ah, si inca ceva... decat sa te indrepti la 200 de grade si sa-ti faci parul praf, mai bine incerci la 160, desi va dura mai mult.

| Gini a răspuns:

Nu. Dar daca vei folosi excesiv placa, pentru a indrepta parul atunci da.

| Daria1995 a răspuns:

Sigur ca da...nu iti recomandwinking