| inger-ranit a întrebat:

Daca imi intind parul cu placa... mi se arde?

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dacă o faci des, da.

| monyk a răspuns:

Buna, depinde de calitatea placii si cat de des o folosesti...folosirea indelungata a placii poate sa arda parul, daca o folosesti mai rar, atunci e ok...eu zic sa il indrepti cu placa mai mult la ocazii, in rest sa lasi parul natural, nu sa il folosesti zilnic, ca poate avea efecte negative asupra parului; si o colega de-a mea a folosit mult timp placa de intins parul si si-a distrus parul, ii s-a deteriorat, asa ca ai grija cu placa!

| yanny`s a răspuns:

Da o sa ia foc si vom arde cu totiilaughing

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu prea folosesc placa de par asa ca nu stiu ce sa zic. Dar te pot indruma sa citesti un articol pe TPU Wiki despre placa de intins parul.Eu l-am citit si este super O. K. mai ales pentru. incepatori

| aallexxannddrra a răspuns:

De la prima aplicare, nu. Numai daca un timp indelungat iti intinzi parul in fiecare zii. Dar poti face si asta, dar ca sa nu ti se arda ti-as recomanda un ulei de par. E pe baza de... 'spray' ca sa zic asa, si se aplica inainte sa te intinzi cu placa, fara sa te clatesti cu apa. Nu e foarte scump, cred ca se gaseste si la magazinele de cosmetica. Sau de preferabil din Avon, Oriflame etc. happy

| cineva_6045 a răspuns:

Nu... daca ai grija