| Patricia891 a întrebat:

Cum pot sa-mi intind parul " natural "? Nu cu placa, ca am auzit ca daca imi intind parul cu placa mi se arde si nu as vrea sa am parul ars? Fuunda >big grin

Răspuns Câştigător
| YumixCupcake a răspuns:

Daca ai foarte mult volum la par, nu prea poti sa iti intinzi parul natutal.
Eu te sfatuiesc sa folosesti balsam care sa iti faca parul matasos si sa iti stea foarte bine asa cum il ai tu.
Oricum, placa are aceleasi efecte ca si foheonul si nu e atat de grav daca iti intinzi parul 1 data pe luna sau ceva de genul.

12 răspunsuri:
| Giinger a răspuns:

Cu fierul de calcat ar fi unica optiune-dar nu incerca-era doar o gluma!laughing Nu ai cum in afara de placa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giinger):

Niste prietene au incercat si a functionat!laughing

| Helper004 a răspuns:

E un sapon de la nivea http://www.nivea.ro/Produse/Ingrijirea-parului-si-styling/Nevoie/Indreptare

e foarte bun, adica la mine merge si am parul cret:D

| redrooose a răspuns:

Este un ser care iti protejeaza parul atunci cand il intinzi cu placa: Kallos ulei de par glossy... poti sa il folosesti si cand te usuci cu foehn-ul. Chiar merge, iti indreapta parul si il mentine dreptwinking

| Patricia891 explică:

Multuumesc tuturor pentru raspunsuri :*

| Elsiane a răspuns:

Nu am auzit să poţi intinde părul natural... doar cu placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un balsam la Nivea straight hair!

| regitzy a răspuns:

Eu in fiecare zi imi indreptez parul cu placa(la 200 sau 180 grade) si nu mi se arde...E bine sa folosesti placa cu ceramica...

| NOsun a răspuns:

Dupa ce te speli il pot usca cu ajutorul unei perii si a unui feon...si in acelasi timp se si indreapta. la mine functioneazawinking

| ZambetheFalse a răspuns:

Pai daca iti usuci parul cu feionul(nu cred ca am scris corect deci scuze)poti ca in timp ce-l usuci sa apuci o suvita de par sa o piepteni cu o perie sa o tii intinsa si sa-l usuci.De preferat ar fi sa rogi pe cineva sa te ajute, sper ca te-am ajutat(scuze pentru eventualele greseli gramaticale)

| Andreeyutzaaa a răspuns:

Dupa baie. Daca ai perie te poti usca indreptandu`te ca sa zic asa. Te poate ajuta o prietena. Te pup :X

| AndraAd a răspuns:

Am patit faza cu parul ars...e groaznic!, dra daca ai o placa buna nu patesti nimic. dar totusi nu te zgarcii...happy