| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Daca imi întind parul ud cu peria rotativă care si usucă mi se mai arde parul comparativ cu placa?

Răspuns Câştigător
| dianainsta01 a răspuns:

Peria rotativa este mult, mult mai buna pentru parul tau, in comparatie cu placa. poate nu obti acelasi rezultat, dar merita. daca folosesti si o protectie buna, nu ai de ce sa iti faci griji.

5 răspunsuri:
| Mirrruna a răspuns:

Evident, chiar si cu peria rotativa, parul tot se va arde. Din experienta mea, atunci cand foloseam peria imi faceam o gramada de nervi, iar parul nu mi se intindea deloc calumea. In afara de asta, nici nu tine mult, mai ales daca te faci pe parul ud, pentru ca oricat ar usca acea perie, parul tot ramane putin umed si in scurt timp ti se va strica. Cel putin asa s-a intamplat in cazul meu; poate am eu un par mai razvratit.
In orice caz, iti recomand sa te usuci simplu cu uscatorul de par si dupa vreo 2-3 ore sa folosesti placa. Iti pastreaza parul drept pentru mai mult timp.

| irinuk28 a răspuns:

Buna,nu se arde comparativ cu placa, dar tot se arde, insa in timpwinking.
Bye happy!

| Vokii a răspuns:

Peria rotativă îţi va afecta părul dacă o vei ţine foarte aproape de rădăcină, dar placa de păr la temperaturi ridicate îţi va deteriora părul, iar firul nu va mai fi rezistent şi ţi se va subţia. Deci, placa de păr îţi distruge mai tare părul decat uscătorul de păr.