| GabrielAlin1996 a întrebat:

Daca imi place chimia f mult la ce profil de facultate ar trebui sa dau si cam ce meserii mi s-ar potrivi? plzzz help.

Răspuns Câştigător
| TorenT a răspuns:

Poti sa dai la bio chimie sau la medicina. Poti sa fii medic, daca te intelegi si cu biologia, sau poti sa lucrezi in cercetare...sa faci vaccinuri sau medicamente, sau bombe nucleare pe baza de substante sau Lipiciuri, Vopsele, Cosmetice, etc. Poti face foarte multe chestii. Ideea e, in primul rand, sa faci ce iti place si sa-ti placa ceea ce faci. Succes!

6 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Pai medicina sau farmacie.

| Nolkyz a răspuns:

Haha. si mie imi placea chimia si biologia foarte mult... acum m-am reprofilat si s-au rasturnat toate cu capul in jos... eu zic sa nu iti faci planuri de viitor pe termen lung, termina scoala, bucura-te de clipele petrecute in liceu, fa-ti o idee despre cam ce ti-ar placea sa faci si hotaraste-te cam in clasa a 11 a, a 12 a.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Hmm, chimie, pai ar trebui sa te faci farmacist, sa prepari medicamente si chestii de genul big grin

| Annnnnnnao a răspuns:

Ai putea deveni farmacist chiar daca esti baiat. Este o meserie foarte profitabila! Profilul de facultate nu stiu. Depinde din ce oras esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bio-chimie te poti face biolog ori savant ori prof de chimie sau mate sau biologie funda?