| krisztaa50 a întrebat:

Dacă îmi place istoria și media mea este doar 8/9 la matematică, ar trebui să merg la științe ale naturii (care este mai aproape de mine) sau științe sociale? (pentru care ar trebui să merg la internat, deși nu prea vreau să fac )

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca luam in considerare eficienta si costurile de deplasare/confortul, raspunsul ar fi in favoarea celei mai apropiate scoli. Daca vorbim de ce conteaza pentru tine, zic eu ca pot fi justificate costurile/timpul/internatul/orice. Deci mai mult e alegerea ta, fa-ti o harta mentala, priveste-ti viitorul considerand toate aspectele si mai apoi vezi cum se potriveste cu dorinta specificului facultatii, carierei si viitorului tau.
Bineinteles, nu vei putea face mereu ceea ce-ti place, dar omul se adapteaza, timpul e putin si banul nu se face singur; cam acum e timpul, din pacate in situatia data, sa constientizezi spre ce meserii te poti indrepta.