| Barbiiiedoll a întrebat:

Daca iti "joaca" ochiul stang inseamna ca se va intampla ceva de bine sau ceva de rau laughing)?
fundita

16 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Vezi pe cineva pe care nu l-ai mai vazut de multa vreme! Sa-mi dai raspuns maine pe cine ai vazuthappy

| DiamondShine a răspuns:

Ei,cum a fost pana la urma?happy

| Barbiiiedoll explică (pentru DiamondShine):

Ceva ceva a fost. nu sunt hiar prostii :d
in ziua aia am vb cu fostul prieten si mi-a zis sa intalnim.dar nu puteam si m.am intalnit a 2 a zi
..chiar nu il vazusem de mult timp pentru ca de abia a venit din Belgia tongue happy

| DiamondShine a răspuns (pentru Barbiiiedoll):

Hehe!

| Barbiiiedoll explică (pentru DiamondShine):

laughing :*

| OnuOnulică a răspuns:

Ceva de bine.

| OoBunnyoO a răspuns:

Ori ca vezi pe cineva, un baiat cand este ochiul stang, ori ca se va intampla ceva rau.
Oricum nu trebuie sa crezi in superstitii, cel mai probabil ti se zbate din cauza unei lipse de calciu sau de magneziu. Daca ai si alti muschi care se zbat ia niste suplimente cu calciu si magneziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe raspunsuri in ceea ce prveste "zbaterea" ochiului. Unii spun ca vei vedea pe cineva, altii ca sa ai grija in tot ce faci, altii, altceva.Parerea mea e ca nu se intampla nimic. Ceva tot vei vedea si chiar daca nu joaca ochiul stang sau ceva rau tot se va intampla chiar daca nu se zbate ochiul drept. Astea sunt babilonii, parerea mea. Asa ca stai linistit, eu nu cred in astea si ar fi bine sa nu crezi nici tu.

| Adrianetc a răspuns:

Pana si tu razi la intrebarea ta.

| Barbiiiedoll explică (pentru Adrianetc):

" sajdaca "? happy

| Adrianetc a răspuns (pentru Barbiiiedoll):

Daca tu chiar crezi in stereotipuri... sa fi sanatoasa, parerea mea este ca esti cam naiva si nu filtrezi toate informatiile pe care le primestitongue

| Barbiiiedoll explică (pentru Adrianetc):

Parerea ta?!laughing)
E cam proasta happy
Chiar sa adeverit daca nu ai citit mai suswinking

| motan444 a răspuns:

Daca crezi in superstitii trebuie sa iti faci cruce de 3 ori Traditia spune ca tresarirea ochiului stang aduce noroc la bani, in timp ce zbaterea ochiului drept va fi urmata de necazuri. In functie de ora la care se produce acest spasm, poti afla o mica particica din viitorul tau.

| anca_5063 a răspuns:

Eu stiam ca vezi pe cinevabig grin