| StaceyG a întrebat:

Daca iubirea e cel mai frumos sentiment de ce ne raneste mereu de ce ne face sa suferim? de ce mereu tot ce e frumos se sfarseste urat? DE CE cand iubim suferim? dc nu poate dura o vesnicie. intrebarile unui simplu om care iubeste si pe care viata l a desp de fiinta pe care o iubea pentru todeauna

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pentru ca toate de-ce-urile asta nu le inteleg oameni.Ne e greu sa ne dam seama ca de fapt nu avem raspunsul.Si nu-l vom avea niciodata.Pana la urma toate asta sunt niste teste, niste piedici peste care trebuie sa trecem, fara a ne pierde starea de uman.Am vazut oameni cu adevarat incercati de viata care la prima vedere ai zice ca n-au stiut in viata lor ce inseamna sa iti fie greu.Astia sunt oameni demn de admirat. Oamenii care ai impresia ca nici timpul nu ii schimba. Ei sunt eroii contemporani.Si ca ei ar trebui sa incercam sa fim si noi.Sa ne pastram inima curata si sa nu ne dezumanizamhappy

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Dragostea nu numai ca este un sentiment pe care-l traieste orice om, ci am putea spune ca ea este insasi viata si scopul vietii. Depinde in ce fel intelegem noi dragostea. Pentru ca exista mai multe definitii ale acestui sentiment.Este un lucru pe care implicit ni-l asumam atunci cand ne indragostim de cineva. Ei bine, sursa suferintei nu sta in iubire, care prin ea insasi e un izvor de fericire. Sursa suferintei nu se datoreaza nici obiectului iubirii, pentru ca persoana pe care o iubim cu adevarat este implicit sacralizata prin iubire.

| ♥yanQa♥ a răspuns:

De ce viata e grea? De ce imbatrinim? De ce sintem muritori?
Sunt foarte multe intrebari de genul acesta.
Raspunsul e singurul, indiferent de situatie trebuie sa fii pregatit pentru ce e mai rau.Nu trebuie sa crezi in aberatia "..., Pina cind moartea ne va desparti" pentru ca azi nu mai e asa.
Azi orice se poate intimpla, azi esti cu persoana pe care o iubesti miine poate sa fie departe din diferite motive:bani, inselaciune, moarte etc.
Important e sa nu pui totul la suflet, sa inveti sa privesti lucrurile la rece, si sa nu te implici prea mult in orice tip de relatie.
Daca azi si mama te poate trada, atunci un strain cu atat mai mult!

Mai ales ca esti tanara, si ai inca o viata inainte sa gasesti zeci de baieti!

| schokka a răspuns:

Potomuchto liubov` sukka :@