| passenger a întrebat:

Daca la Caragiale, media de anul trecut a fost 7.01 cu cat o sa mai creasca anul' asta (cel mult)?

1 răspuns:
| aliceinchains a răspuns:

Nu ai de unde să știi asta, media poate să crească sau să scadă, depinde de concurență, de cei care s-au înscris la liceu, de mediile lor, cu cât sunt mai mari, cu atât media crește.
Nu știu de care Caragiale vorbești... știu de cel din Ploiești, se intră cu medii peste 9.50. De exemplu, când am intrat eu la liceu (acum...acum un car de ani!), media ultimului intrat în anul precedent era de 7.60 și ceva, dar eu nu aveam de ce să-mi fac probleme, că am avut aproape de 9, și totuși s-a intrat cu 6, 90, a scăzut foarte mult.
În concluzie, nu poți ști ce se va întâmpla, trebuie doar să aștepți. happy