| dawsonxl a întrebat:

Daca la o facultate din Bucuresti la care sunt, nota de la materia respectiva este 30% partial, 30% teme si 40% examenul final, si eu am maxim la primele 2 mai trebuie sa iau 5 in examenul din sesiune?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare profesor isi face propriile conditii de promovare. in general majoritatea cer minim 5 in examen

| Catrice a răspuns:

Depinde. Vrei sa treci sau sa pici?

| VoidEternal a răspuns:

Da, trebuie sa iei minim 5 in sesiune.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Acum probabil depinde de facultate. De exemplu la mine indiferent ce procent are nota din colocvii și de la examenul de laborator, tot trebuie sa iei de la 5 in sus ca sa fii promovat. Și asta e valabil la toate materiile. Deci sunt șanse sa se aplice și la tine.
Pentru ca tot ce e sub nota 5 se considera picat.