| Shery a întrebat:

Daca ponderea unui examen de la facultate este de 50%, ca sa trec la materia respectiva tot ce trebuie sa fac este sa trec examenul? Sau conteaza si notele de la seminar, de la lucrari?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă ponderea era 100%, atunci da, trebuia doar să treci examenul.
Aşa, contează notele şi prezenţele de la seminar + notele de la parţial. Astea făcând jumătate din notă.
Dacă n-ai fost deloc la seminarii şi nu ai dat parţialele (lucrările), trebuie să iei 10 la examen pentru ca nota finală la materia respectivă să fie 5 şi implicit să promovezi materia respectivă (să-ţi iei creditele pe ea).
Salut.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi ce ti spune profesorul. S-ar putea ca la cealalta jumatate din nota sa conteze prezenta +activitatea ta de la seminar sau poate dati un partial. Multa bafta!