| Larisamonica a întrebat:

Dacă luna trecută mi-a venit menstruația pe data de 4, luna asta pe ce data trebuie sa îmi vina?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce tip de cilu mentrual ai, ca poate sa vina si pe 1august, daca este de tip neregulat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi că cineva pe net îți știe mai bine regularitatea sau iregularitatea ciclului decât tine?

| dullcat a răspuns:

Buna.Noi nu putem sti exact, tu ar trebui sa notezi undeva toate aceste zile si sa tii evidenta. Iti recomand aceasta aplicatie, e si in limba romana si are o nota foarte buna. https://play.google.com/......ps/details

Sau daca nu, gasesti si aici altele asemanatoare, dar cred ca doar in engleza https://www.vitamix.ro/articole/sanatate/cele-mai-bune-5-aplicati-584.html

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ai putea să îți instalezi acele aplicații speciale pentru menstruație.
Iar dacă nici asta nu merge, cu siguranță poți avea ceva semne înainte să îți vină.

| TudorRebecca18 a răspuns:

Depinde.Dacă ai dereglări hormonale, poate să-ți vină mai târziu sau mai devreme, sau chiar deloc. Dacă ai o menstruație regulată, o să-ți vină pe 3, 4 sau 5.Adică zile apropiate de ziua în care ți-a venit data trecută. Pentru astfel de chestii, există calendarul menstrual.Este o aplicație care te va ajuta mult.

| iasminaaa199 a răspuns:

Dacă menstruația iti e una regulată e posibil sa iti vina în jurul zilei a patra din luna viitoare iar dacă iti e neregulată e surpriza surpriza.