| OnStYl3 a întrebat:

Daca ma duc la filologie si fac o facultate de jurnalism ce as putea ajunge in afara de jurnalist?
Sau ziceti-mi la ce profil sa merg? Adica m-as duce la filo ca nu ma pricep la matematica, dar intr-un fel as vrea si la mate-info, stiu sa lucrez in adobe phoyoshop, flash, light room, after effects, si stiu putin HTML. Dar la matematica nu ma pricep. Sunt clasa a 7-a. Apropo, daca ma duc la mate-info pana la urma o sa porti ochelari de vedere nu? Ca stai la calculator si iti strica vederea, eu nu sunt de acord cu asta, imi place sa fac sport. La ce profil sa merg?

3 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Ce zici de designer ambiental, pentru amenajari, nu e oboseala, nu e calculator tot timpul, ai timp liber cand vrei sa-ti iei si multe alte avantaje. Sau poti merge la peisagistica, ar fi frumos sa amenajezi gradini, dar cu toate astea cu adevarat conteaza ce iti doresti tu. Nu poti alege o facultate pentru ca ai primit sfaturi. E viitorul tau si trebuie sa iti placa ce faci, altfel nu ai rezolvat nimic.Si daca sti sa lucrezi in photoshop si alte programe incearca designer grafic.

| dreamout a răspuns:

Daca tie ti-ar placea la Filo, acolo sa mergi. Eu sunt la filo. poti sa devi profesor/profesoara, translator, jurnalist, psiholog etc.
In plus, engleza si franceza facute poate te vor ajuta in viitor mult mai mult decat te asteptiwinking

| OnStYl3 explică:

Mersi de raspunsuri... ma gandeam si eu la desginer, dar sincer, matematica ma plictiseste... am avut azi 2 ore si nici nu am scris tot ce a dictat.