| PavelMagelan a întrebat:

Daca ma masturbez atunci o sa am probleme cu sanatatea?

Răspuns Câştigător
| iahim97 a răspuns:

Cu siguranta DA. Masturbarea da dependenta si o sa ajunga sa-ti controleze viata.
In scurt timp o sa ai probleme de concentrare si nu o sa te simti bine deloc. Pe langa acestea masturbarea este un pacat si ti-ar face bine sa te spovedesti, pentru ca un preot te-ar putea ajuta si nu ar zice la nimeni pacatele tale.
Probabil esti foarte tanar si nu te deranjeaza acum nimic din masturbare dar sa stii ca o sa devii obsedat de ea daca nu te contolezi.
Doamne ajuta si sa stii ca ii greu sa iti infranezi dorinta, dar sa stii ca nu o te controlezi degeaba: te va ajuta ca om si vei fi trai viata mult mai constient si prezent.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu sanatatea nu o sa ai probleme dar in schimb masturbarea da dependenta

| introduaicinumele a răspuns:

Nu, doar ca o sa vrei sa faci asta din ce in ce mai mult, si s-ar putea sa te doara daca "freci" prea tare happy

Si ai grija sa nu faci de prea multe ori pe zi ca apoi nu o sa te mai poti concentra pentru o sa te gandesti la prostii happy

| вяυηηєттα a răspuns:

Nu o sa ai probleme cu sanatatea!
Chiar iti face binewinking

Răspuns utilizator avertizat
| MyaEmy a răspuns:

Nu o sa ai probleme de sanatate.Ba chiar barbatilor le este recomandat sa se masturbeze de 2 ori pe zi.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa exagerezi.
Sper ca te-am ajutat happy