| RedPorcelain a întrebat:

Daca ma puteti ajuta as fii cea mai fericita...am vazut un film acum multi ani dar inca il mai tin minte...era vorbe despre o fetita mica care ii murise mama si ea locuia cu tatal ei. Dar intr-o zi tatal ei trebuia sa plece in razboi si si-a lasat fiica la o casa de copii.Acolo femeile acelea care aveau grija de copii aceia erau foarte severe. Fata trece prin muuuulte chestii dificile dar apoi cand se face mai mare tatal ei vine din razboi dar isi pierduse memoria si nu o mai tinea minte pe fata lui, dar el avea un prieten parca care la ajutat sa-si aduca aminte de fata lui si pana la urma si-a recuperat fiica... ohhh Mi-a placut ata de mult filmu si as vrea sa-l mai vad odata... daca a-ti putea sa-mi spuneti numele lui v-as fi recunoscatoare...multumesc.

6 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Descrierea ta seamana, pana la un punct, cu The little princess (1939) cu Shirley Temple in rolul principal.

| zuzumic a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WyCzOTRbPug la acest film te referi?

| RedPorcelain explică:

Daca am scris ceva gresit va rog sa ma iertati

| RedPorcelain explică:

Parca filmul nu era asa de vechi...si oarecum seamana cu cel pe care l-am vazut dar nu stiu parca nu-i elstraight face...mai astept daca se poate sugestii .multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut filmul asta. Dar nu mai tin minte cum se numea. Regret.

| elly_7539 a răspuns:

Eu am vazut filmul asta zilele trecute la tv.cred ca pe Antena1 daca nu ma insel.nu am retinut cum ii spune dar daca ai putea face rost de un program tv pe saptamana asta, sau cea trecuta, sigur ai gasi acolo.happy