| saidlaura a întrebat:

Daca media finala e 9, 50 profesorul respectiv daca vrea poate sa iti treaca 10?

Răspuns Câştigător
| Daniella a răspuns:

Media finala nu se rotunjeste niciodata happy Ramane cu tot cu zecimala

11 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Da.
daca nu e cea generala si de ex la spor e 9, 50 iti trece 10 :*
la aia generala nu ramane fixa.
dar aia se face la ambele sem.
e mai complicat,
deci da iti trece 10.

| katy a răspuns:

Nu.9,50 e 9, 50 doar daca ai avea 9, 98 poate ti-ar trece 10happy. oricum important e ce stii, nu nota, ca multe note le umfla profesorii si elevii habar nu au ce e cu viata lor si cu ce se mananca o anumita materie

| MiK3L a răspuns:

Nu. Asa ramane 9.50.

| briana a răspuns:

Da poate dar nu vad cu ce tear ajuta asta pentru ca la admiterea la liceu se ia tot 9, 50.

| Ionutz a răspuns:

Nu media finala nu se rotunjeste

| Ionutz a răspuns:

Daca vrea normal ca da

| sagetator a răspuns:

Daca e media finala la o materie pe cele 2 semestre, ramane asa, nu se schimba. ramane 9.50(media dintre 9si 10). daca iti iese 9.50 pe un semestru, atuci media finala va fi 10.

| justagirl21 a răspuns:

De fapt, aici e chichita si daca ar vrea el nu poate face asta, e o chestiune delicata. vezi tu, daca ar face asta, ar avea probleme cu seful lui

| Dariapm a răspuns:

Buna!
Media pe semestru daca iti iasa 9.50 da poate sa iti dea 10!
Dar daca te referi la media finala nu nu se poate:*!

| pisylayla a răspuns:

Nu conteaza profesorului, media finala nu se rotunjeste niciodata

| IºÑuTzZ a răspuns:

Asta depinde si de ce nota ai la purtare sau daca se intelege bine cu tine ca asa fac mai toti...