| lovetolife23 a întrebat:

Hey tpu.Am pe primul semestru media 10 la o materie si acum nu profesorul nu vrea sa ma treaca pentru ca nu am mai fost la ore.Nu voi trece clasa?

Răspuns Câştigător
| pearsonman a răspuns:

Se poate intampla sa ai situatia neincheiata, si doar asa te poate lasa corigent, nu repetent doar corigent, dar daca mergi la scoala si esti dispus sa dai teste sau sa fi ascultat, iar profesorul nu accepta, este o chestie de raportat la inspectoratul judetean de invatamant.Singura sanctiune care ti-o poate da pe merit este scaderea notei la purtare, dar daca mergi la ore si vrei sa ai notele si nu vrea sa te asculte ti-am zis vorbeste cu directorul scolii sau inspectorat.Profesorii sunt obligati sa asculte, in caz de prezenta un elev care are situatie neincheiabila.

2 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Odata ce ai nota 10 nu cred ca are cum sa te lase corijent, cel mult iti va da teste si te va tine pana in ultima zi a anului scolar in suspans iar atunci iti va incheia media. poate sa iti incheie si media 2 ca tot iti iese!

| celmailung a răspuns:

rolling on the floor Ba o vei trece stai calm rolling on the floor