| alyn21 a întrebat:

Daca n am luat bacu (nu mi a iesit media) pot sa ma inscriu la facultate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O universitate privata din Iasi a anuntat ca la inscrierile la facultate din acesta sesiune isi vor putea depune dosarele si absolventii de liceu care nu au promovat examenul de bacalaureat. Reprezentantii unitatii scolare precizeaza ca au luat aceasta decizie ca urmare a ratei scazute de promovabilitate la BAC 2011.

Astfel, Universitatea Apollonia le propune elevilor care nu au promovat examenul de bacalaureat din acest an, o noua metodologie de admitere. Concret, absolventii de liceu se vor putea inscrie la facultatea dorita, cu conditia ca pana la sfarsitul celui de-al II-lea an de studii sa aduca diploma de BAC, scrie e-politic.ro.

Nu stiu cat e de "acreditata", insa se pare ca acolo se fac inscrieri. Probabil si la Spiru Haret, ca si acolo e "cald si bine". Dar totusi, cele mai multe fac sesiune de inscrieri si in toamna, ai mai multe sanse sa intri asa la o universitate cunoscuta.

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu, doar dupa ce ai luat bacu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt unele facultati care fac inscrieri, insa conditia esentiala e sa iei bacul pana termini facultatea, ca altfel ai cam facut-o degeaba.

| alyn21 explică (pentru anonim_4396):

Ce facultati fac inscrieri asa? normal ca o sa iau bacu in toamna, imi trebuie un 6 la o materie, o sa dau la romana

| anonim_4396 a răspuns (pentru alyn21):

O universitate privata din Iasi a anuntat ca la inscrierile la facultate din acesta sesiune isi vor putea depune dosarele si absolventii de liceu care nu au promovat examenul de bacalaureat. Reprezentantii unitatii scolare precizeaza ca au luat aceasta decizie ca urmare a ratei scazute de promovabilitate la BAC 2011.

Astfel, Universitatea Apollonia le propune elevilor care nu au promovat examenul de bacalaureat din acest an, o noua metodologie de admitere. Concret, absolventii de liceu se vor putea inscrie la facultatea dorita, cu conditia ca pana la sfarsitul celui de-al II-lea an de studii sa aduca diploma de BAC, scrie e-politic.ro.

Nu stiu cat e de "acreditata", insa se pare ca acolo se fac inscrieri. Probabil si la Spiru Haret, ca si acolo e "cald si bine". Dar totusi, cele mai multe fac sesiune de inscrieri si in toamna, ai mai multe sanse sa intri asa la o universitate cunoscuta.

| forever13 a răspuns:

Nu prea cred thinking :-s

| Maximdoi a răspuns:

Jeez, no! pe ce lume traiesti?!