| anonim_4396 a întrebat:

Am luat BACU servicu am pentru ca am terminat anul trecuty si am picat la mate dar acum m am scos am luat 7 50 am media 8 40. Acum cred ca merita sa ma inscriu la f r la facultate nu? voi ce sp?/. Sa mai am ceva diplome nu ca de munca nu ne dau astia dupa pregatire. oricum am deocamdata unde munci. Dar ca o sugestie la ce facultate ma sfatuiti sa ma inscriu la c ta ca e imi aproape de casa si pot face naveta ...Imi dati un sfat?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Felicitari si mult succes. Media este destul de buna si poti sa alegi la ce facultate sa te inscrii. Cum la matematica ai avut probleme, cred ca trebuie sa optezi pentru un profil uman, unde nu se cere matematica superioara. Tu nu ne-ai comunicat in intrebarea ta din ce localitate esti, asa ca nu prea avem cum sa te orientam la o facultate care sa-ti fie aproape de casa.
Cred ca este important sa inveti mai departe pentru ca atunci ai mai multe posibilitati de a lucra ceea ce iti place. Este bine ca ai un loc de munca actual si vei avea cum sa-ti platesti si taxele de scolarizare, insa este posibil ca ceea ce faci in prezent nu este chiar ce ai dori si pentru aceea trebuie sa ai si alte variante la indemana.
Mult succes si spor la invatat si aprofundeaza un domeniu de care esti interesata si care-ti va aduce si satisfactie, pe langa banii necesari pentru traiul zilnic.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intra pe google scrie facultati constanta, enter si alege, ai de unde...

Janina
| Janina a răspuns:

Pai de unde esti?
nu strica o diploma niciodata big grin

| Gregory a răspuns:

Salut! Bravo. Felicitari. Te sfatuiesc sa urmezi o facultate care sa-ti placa si sa nu urmezi una pe care te obliga parintii, fratii, rudele etc. sa o faci. Mult succes

| adria1967 a răspuns:

Eu zic sa iei o hotarare si in functie de ce faci acum. E un serviciu sigur? Iti place mult? Daca da eu zic sa te orientezi spre o facultate inrudita cu ceea ce faci acum ca sa te ajute sa promovezi in munca. Ar fi foarte bine deoarece e frumos sa fii in acelasi colectiv de munca mai multi ani, eu de exemplu lucrez in acelasi domeniu si acelasi colectiv de 24 ani si am luat si eu licenta anul trecut si chiar ma ajuta. Sefii au incredere in mine, sunt respectata si deci iti recomand sa faci o facultate care sa iti si placa dar sa fie si folositoare cumva. Succes si sa-ti dea Dumnezeu gandul cel bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Felicitări.
Cât privește facultatea, mergi pesonal la Universitate și vezi ce profiluri sunt.
Nu spui ce ți-ar place să faci?
Ex.: informatică. relații internaționale, filologie, drept, jurnalistică, etc.
Succes în continuare.
Pa, pa.