| Insurgent a întrebat:

Daca nu ai ureche muzicala poti canta la tobe? sau ti-o poti forma?

3 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Normal ca ti-o poti forma. trebuie doar sa simti ritmul si restul vine de la sinewinking

| dragosteam a răspuns:

A avea ureche muzicală înseamnă, conform DEX, a avea facultatea de a percepe just (şi de a reproduce în mod exact) sunetele muzicale, lucru de care nu ai nevoie pentru a învăța să cânți la un instrument pentru că această percepție se poate forma în timp. Dacă vrei totuși să descoperi acuratețea cu care recunoști segmente muzicale, îți propun să încerci testul următor: http://jakemandell.com/tonedeaf/

| XxAlExYxX a răspuns:

Ti-o poti forma draga.