| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Daca nu voi intra la liceul dorit ai mei vor fi dezamagiti de mine.Nu stiu ce sa fac.Stiu ca trebuie sa tot invat, dar efectiv nu mai rezist la aceasta tensiune..In fiecare zi ma gandesc ca peste cateva luni am examenul ala nenorocit si ma omoara acest gand...Toata lumea are pretentii de la mine.La mate nu ma prea descurc si nici nu imi place sa lucrez suplimentar.Dar stiu, nu am ce sa fac.Sunt de 9-10 la romana si 5-6 la mate.Vreau sa merg la filo si nu stiu daca voi intra... Vreau dor putin sprijin, dar se pare ca nu poate sa-mi ofere nimeni..Nu vreau sa ma plang sau ceva,vreau doar putina compasiune si sustinere morala, fiindca sunt cu moralul la pamant.Parintii imi tot spun ca vor fi dezamagiti de mine daca nu intru la filo, iar eu efectiv, nu mai am incredere in mine.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compasiune si sustinere morala...pff.Unii nu le primesc nici cand sunt la pamant(cu adevarat, nu in situatia ta penibila), cand au pierdut tot ce aveau, iar tu te plangi ca nu intri la filologie(care e si cel mai slab profil).

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru anonim_4396):

Aici,depind de oraș. Filologia la noi e printre cele mai bune profile.Anul trecut s-a intrat cu peste 8, 4..Informeaza-te inainte

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Pff.8,4? Asta numesti tu medie mare? E clar.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru anonim_4396):

Da.Pe mine matematica ma trage in jos

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce e filologia ''cel mai slab profil''?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca in general cei mai buni elevi opteaza pentru mate-info sau bio-chimie.Si profesorii mai buni tot la acele profile.La filologie se intra cu cele mai mici medii, in comparatie cu celelalte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi se pare adevărat, depinde de liceu, eu am ales filologia pentru că îmi place obiectul de studiu, știam deja ce vreau să fac pe viitor, iar materiile reale nu-mi erau necesare. în plus, la mine în județ se intră cu medii mult mai mici la mate-info. laughing