| iHateLuckyPersons a întrebat:

Daca o persoana ar fi condamnata la moarte si executata, iar dupa asta se afla ca de fapt aceea persoana nu era vinovata de fapta despre care se credea ca a comis-o, nu ar trebui sa fie executate si persoanele care au condamnat-o?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e numai vina acelei persoane.Ar trebui sanctionate si persoanele care au adoptat pedeapsa capitala.De aia e o prostie.Pentru ca e o masura irevocabila si nu mai ai ce face in cazul constatarii unei erori.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| iHateLuckyPersons explică (pentru anonim_4396):

Pai si ce ar fi de facut ca sa se plateasca acea greseala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

Nu e numai vina acelei persoane.Ar trebui sanctionate si persoanele care au adoptat pedeapsa capitala.De aia e o prostie.Pentru ca e o masura irevocabila si nu mai ai ce face in cazul constatarii unei erori.