| MyRRuna a întrebat:

Daca o prietena de a ta foarte buna te barfeste pe la spate cu alt fete, si acele fete incep sa te trateze ca pe un nimeni. Ce credeti? E o prietena adevarata?

Răspuns Câştigător
| Manuela_9985 a răspuns:

Clar! Nu o poti numi prietena adevarata!
O prietenie adevarata este bazata de sinceritate,incredere, respect, complicitate!
O prietena adevarata e langa tine si la bine si la rau! Nu te lasa la greu niciodata!
O prietena adevarata niciodata nu te barfaste pe la spate!

Ai grija pe viitor ce prietene iti alegi!

:*:*

5 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună
Nu, normal că nu. Înseamnă că nu i-a păsat prea mult de tine, şi că a preferat să renunţe la aşa-zisa amiciţie pentru o bârfă bună. Esenţial este ca tu să te dezaşezi de astfel de persoane, şi să nu pui suflet la remarcile lor. Dacă vor vedea că nu îţi pasă, vor înceta să te mai facă să te simţi prost, crede-mă!
Mult succes, şi stai liniştită! Vei găsi la un moment dat acei prieteni care să fie lângă tine orice ar fi.

| cupcake02 a răspuns:

Cu siguranta. Tine-o aproape de tine pentru ca merita! laughing

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

E o prietena falsa. poate a stat cu tine doar pentru ca nu avea cu cine sa stea.nu mai vorbi cu ea si spune-i ca ai crezuto o prietena adevarata dar se pare ca aparentzele insheala

| me_4173 a răspuns:

Cu siguranta NU! Nu merita sa-ti bati capul cu ea.Incearca sa-ti gasesti alte prietene si pe ea sa o lasi in pace o perioada.Fa lucruri care-ti plac si ai sa vezi ca se vor intoarce ea la tine fara sa misti un deget.Dar ai grija ce vei face cand se va intampla astahappy!

| ankaakna a răspuns:

Nu cred ca este o prietena adevarata deoarece prietenii nu se barfesc pe la spate.Intr-o prietenie loialitatea e un lucru foarte important iar daca ea nu respecta acest lucru nu merita sa aiba prieteni!