| NickiMary14 a întrebat:

Daca plac un baiat de mult timp si el nu ma place, ce sa fac sa nu-l mai plac, m-am saturat sa sufar!? Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| rockellmy35 a răspuns:

Deci...am trecut si eu prin asta..si sincer nu sunt cea mai in masura sa te ajut pentru ca nici eu nu am putut sa nu mai plac un baiat(care nu prea stiu daca ma place)oricum la mine e mai complicat si putin mai grav ar oricum. sfatul meu este sa ii spui lui ca il placi si apoi daca iti zice ca nu teplace, nu o sa iti mai placa asa mult(o sa suferi putin)iar apoi sa gasesti pe altcineva care te place.dar ai rabdare.Cu timpul vei intalni pe cine trebuie!winking

9 răspunsuri:
| AndiNyctophilia a răspuns:

Ignoră-l și caută-ți altul mai mișto.

| JustRoxanne a răspuns:

Hey! Nu poti sa nu mai placi pe cineva peste noapte, dar cu timpul vei reusi sa-l uiti... Daca nu ti-a dat nici un semn ca te place, poate nu e interesat de tine. Incearca sa-l ignori, iesi cu prietenele, socializeaza si cu siguranta vei vedea ca sunt multi baieti draguti care te plac big grin

| dulcikaaa a răspuns:

Incearca sa nu mai fii prin preajma lui iesi din cercul lui de prietenei si ocupati timpul cu ceva gen fa-ti coafuri noi...si eu am trecut prin asta dar hey o sa gasesti un tip care sa te placa si care sa te merite pup

| AlexandraDianca a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! De mult imi place un baiat si nu stiu daca el ma place pe mine.Dar sa-ti zic ce a facut prietena mea (care era si ea in situatia asta): l-a lasat in pace vreo saptamana fara sa se uite la el, nimic, apoi a inceput sa fie draguta, ii zambea, vorbea cu el si se prefacea ca ii pasa de tot ce spunea el. Un alt mod ar fi sa pui pe altcineva sa il intrebe si sa vorbeasca cu el daca tie rusine. Pot de asemenea sai trimiti scrisori de dragoste (anonime daca vrei). sa nu iti fie frica sa vorbesti cu el si sal intrebi diferite lucruri. dr sa nu te straduiesti sa nu-ti mai placa de el pentru. ca nu poti. O data ce iti place de el nu poti sa scapi de asta. incearca ideile de mai sus incearca sa te imbraci dragut (rochii etc.) dar sa nu te imbraci la moda sau ceva de genul. Sper ca te-am ajutat! happy

| NickiMary14 explică (pentru AlexandraDianca):

Multumesc mult, dar el nu mai e la scoala la noi! M-a placut dar in clasa a doua, atunci ne placeam reciproc dar nu stiam! Apoi in a cincea iar imi placea de el!

| AlexandraDianca a răspuns (pentru NickiMary14):

Intalniti-va in parc, de exemplu. Poate si-a schimbat parerea despre tine!

| NickiMary14 explică (pentru AlexandraDianca):

Nu cred ca si-a schimbat-o, odata i-am lasat un mesaj pe facebook, l-am intrebat doar ce face si nu a raspuns, nu-i pasa!

| Vodkaaa a răspuns:

Scuipa-l.

| Delicacy a răspuns (pentru Vodkaaa):

Si dupa aceea sa bea Vodka, nu?batting eyelashes