| Alis57 a întrebat:

Dacă port corset pot sa slăbesc, dacă da, cât trebuie sa-l port?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Portul corsetului nu ajută la slăbire.

| Catrice a răspuns:

-0,01g/luna.

| siriusblack98 a răspuns:

Ce treabă are una cu alta?

| Furnicuta000 a răspuns:

Corsetul te slabeste doar in zona taliei. Daca porti corset minim 20 ore pe zi pentru cateva luni sau ani, o sa vezi ca ti se subtiaza talia. Dar nu e chiar sanatos sa porti

| tzionut a răspuns:

Corsetul modeleaza talia (talie de viespe) in perioada cresterii, nu ajuta la slabire, foarte la moda in epoca victoriana.
Pentru slabire intotdeauna ajuta sportul, alergatul, miscarea, complementata cu un regim alimentar echilibrat.