| Nişka a întrebat:

Daca prietena\prietenul ti'ar interzice sa pleci in vacanta de vara intr'o alta tara pe motiv ca o lasi singura.Nu ar fi putin prea drastic oricum u te vei intoarce dupa nici 3 luni insa, asa daca ramai in tara cine stie cand vei mai avea ocazia sa pleci in acea tara?! U ce parere ai? I'ai interzice prietenului tau se plece? sau l'ai incuraja sa plece in acea calatorie?

Răspuns Câştigător
| adelle23 a răspuns:

Depinde, daca iti e prieten cu adevarat te intelege, si intelege nevoia de "Evadare" din aceasta continua monotonie, nevoia de relaxare.asta ar insemna putin egoism.adica pana la urma sunteti prieteni nu esti mama/tatal lui/ei. Deci da, daca e un prieten adevarat, asta incluzand si maturitatea de care da dovada, nu ar avea nimic impotriva, daca e contrariul, stii raspunsul.

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Pai. e alegerea ta. dar nu il poti lua si pe el?laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ar trebui sa se bucure pentru tine chiar daca doare. Mai depinde si de varsta, si de oameni. Altii in timpul asta deja sunt in alte relatii, insa in cazul asta nu se pierde mare lucru, doar se zoreste un pic ce s-ar intampla oricum. Probabil o sa va duceti lipsa, insa nu e o ocazie de ratat si e un test pentru relatie. E un test de incredere si loialitate.

| georgiana a răspuns:

Pentru 3 luni nu e mult, poate doreste sa isi viziteze rudele din strainatate.Mai cunostE lumea, calatoreste.Eu zic ca iti poate prinde bine o asemenea escapada.

| Cristina20143 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar ar trebui sa te gandesti si putin la el 3 luni e cam mult acum nu stiu depinde de voi, am avut si eu problema asta dar pana la urma am vb cu prietena si am decis sa mergem undeva in tara si sa fim impreuna poate fi si asta o varianta pentru voi acum nu stiu incearca sa vb cu el, dar punete putin si il locul lui daca chiar va iubiti cu adevarat. pup

| miruna_6654 a răspuns:

Depinde de persoana cu care sunt, daca nu am o relatie serioasa l-as lasa sa se duca in tarile calde unde vrea el, daca as avea o relatie serioasa nu -as lasa cred pe motiv ca se pot intampla multe chestii in 3luni de zile si poate intre timp cand nu am ce face si ma duc sa ma plimb ma indragostesc de altul iar ultima varianta daca sunt casatorita si barbatul meu ar vrea sa plece in alte tari pe motiv de munca l-as lasa dar in nici un caz in vacanta.