| Giirll a întrebat:

La inceputu verii, in primele 2 luni de vara iunie si august, in fiecare zi vorbeam cu un baiat Cristi pe mess(eram in vacanta). M-am intors din vacanta, si am inceput sa ne intalim. Dupa 2 intalniri cu el, la a3-a intalnire si-a adus un prieten si eu pe prietena mea, si a inceput sa-mi placa prietenu lui. si faza e ca prietenului lui i-a placut mai de mult de mine dar n-am avut ocazia sa ne vedem. Si acum cand imi place mie de prietenul lui, am aflat ca-i place de prietena mea. Nici nu mai stiu ce sa fac.credeam ca o sa pot avea ceva cu el, dar cand am aflat de la Cristi ca lui ii place de prietena mea, m-am intristat. Eu m-am gandit ca ii place de prietena pentru ca nu are de ales, cum lu Cristi ii place de mine, sa nu-l dezamageasca sau ceva de genu'. Imi dati si mie o parere ceva?

Răspuns Câştigător
| Alexandra_3484 a răspuns:

Neata! Poate chiar o place pe fata aia, poate ca nu! Eu zic ca ar trebui sa va mai intalniti toti 4 si sa vezi ce face prietenul lui Cristi! Sa'mi trim un mesaj privat cu ce s-a mai intamplat!

Sper ca te'am ajutat!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai Cristi ala ce naibii sa mai zica? E destul de inteligent daca si-a dat seama de "chimia" dintre el si prietenul lui si probabil, ce a zis, daca nu imi iese mie combinatia sa nu ii iese nici lui.Greseala sta in ideea intalnirii.Intalnirile astea in 4 sunt cam esuate si pot produce mai multe probleme decat e cazul.Asa ca nu te lua dupa muste si intalneste-te cu prietenul lui.Deocamdata nu stai cu Cristi si prietena ta nu are de ce sa se supere pentru ca nici ea nu sta el.In dragoste si in razboi totul e permis

| Elle_4800 a răspuns:

Hei. Vrei prea mult si eu am fost in asemenea situatiehappy. Numa ca la mine a fost un pic diferit dupa ce m-am despartit de actualul cum ar fi la tine Cristi, m-am cuplat cu celalalt.Nu au fost dezamargiti niciunu acum depinde ce persoane sunt.Eu am dat de 2 baieti foarte ok ma rog hai sa trece la problema tahappy. Pai trebuie sa te hotarasti care cum, trebuie sa vorbesti cu ei, separat subtil, ca sa iesi dintr-o chestie dinasta cu capul sus si sa obtii ce vrei trebuie sa fi desteapta, sa nu-i lasi sa isi dea seama. Vorbesti separat cu amandoi, fara vorbe irosite, sa fie totul clar dar sa nu le dai de inteles. Vezi ce-ti poate oferi unu si ce celalalt.Numa sa ai grija ca prietena ta sa nu-l placa pe prietenul lui Cristi ca atunci o imbulinezi ramai fara nimic.Nu stiu daca ai inteles dar mi-ar face placere. Bafta si te puphappy. Nu uita doi odata NICIODATA.

| Paul_2372 a răspuns:

Mai bine nu mai duceti pe nimeni big grin 2 persoane formeaza un cuplu nu?thinking

| anastasia_8432 a răspuns:

Dar daca cristi se preface ca o place numai ca sati vada reactia sau sa te faca geloasa. daca iti place tare incearca sa lupti pentru el.sau sa incerci sai spui de sentimentele tale fata de el. se poate sa si te iubeasca.