| bugativeyRO a întrebat:

Daca pun pe un cont de paypal valuta in euro si cumpar ceva in dolari, merge? Adica isi face paypal-ul convertirea si extrage din cati euro sunt acolo suma de dolari convertita?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, paypal face conversia in moneda dorita si platesti un mic comision.

| bugativeyRO explică:

Si cam cat este acel comision? Cat este 1 euro la ei? O sursa ceva? Multumesc anticipat

| Intruder19 a răspuns (pentru bugativeyRO):

Comisionul este de 3.5%. Cauta pe paypal.com ca gasesti acolo informatii