| anonim_4396 a întrebat:

Daca raspundeti sunteti cei mai tari! laughing) FUNDAAA
Deci pana acum am vrut f mult sa ma schimb, am reusit in mare parte sa ma schimb fizic, dar mi-e asa de greu sa ma schimb ca psihic sad. Eu nu am avut niciodata vreo relatie cu un baiat pana acum (sunt in clasa a 9-a stiu, e ciudat) si ce e mai rau, ma simt ciudat pe langa ei, parca nu sunt, parca mi-e frica de ei :-s.Asta cred eu, e in mare parte datorita faptului ca am crescut fara tata, el este alcoolic si m-a ranit de multe ori (psihic) de curand mi-a spus razand ca nu stie exact cati ani am de exemplu, fara sa vrea...Si stiu ca daca ar fi sa iubesc pe cineva l-as iubi din toata inima mea sau mi-as bat joc de el calumea laughing si as face asa cu toti.Sunt o persoana care are nevoie de f multa afectiune si sunt destul de sensibila, desi incerc sa par puternica, chestie care ma face sa par nepasatoare.Chestia naspa e ca pentru ca fetele au facut presiuni asupra mea ca nu am prieten, m-am simtit tot mai nesociabila pana la un punct in care am ajuns sa imi fie frica sa vorbesc cu oamenii in general.STIU SUPER CIUDAT! sad nu reusesc sa leg prietenii, nu stiu cum sa vorbesc cu prietenii pe care ii am, parca uneori nu mai stiu cine sunt.
nu stiu deloc ce sa mai fac. chiar nu stiu, simt ca am ajuns la un punct mort. cum sa ma schimb?

Răspuns Câştigător
| Crazyycoffedrop a răspuns:

Poi daca am inteles eu bine tu nu ai avut in viata parte de prea multa afectiune...puppy dog eyes.Nu trebuie sa te simti prost din cauza asta pentru ca sunt multi in situatia tapuppy dog eyes adica nu trebuie sa pui la sulflet ce spun ceilalti in legatura cu prietenuloh go on pentru ca exista milioane pe planeta asta si nu se sfarseste lumea daca nu ti-aoi gasit inca un iubit.Eu cred ca ar trebui sa cauti cu multa atentie si sa iti gasesti jumatatea adica pana la urma daca o sa fi cu cineva care te iubeste o sa reusesti sa treci peste astawinking Asa ca nu te da batuta niciodataaa! Ok o sa vezi ca o sa fie totul binehappy Sper ca te-am putut ajutawinkingkiss

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la un psiholog.

| Nolkyz a răspuns:

Eşti chiar într-o situaţie aiurea... În primă parte, ai putea discuta cu psihologul şcolii, ai putea vorbi de altfel cu mama ta.

| Jameson a răspuns:

Se poate si eu incerc sa ma schimb psihic. Am facut cateva progrese. Am citit tutoriale de pe net si siteuri de pshihologie. Trebuie sa ai multe vointa si incredere in tine si concentrare. Daca vrei lasa-mi id tau sa mai vorbim te pot ajuta.