| osimplaprintesa a întrebat:

Daca sar coarda cresc in inaltime? am 16 ani. mersi:*

Răspuns Câştigător
| Gospell a răspuns:

De obicei, toate sporturile te ajuta sa cresti. Ar trebui sa te duci sa faci un sport, ca la 17 ani oasele incep sa se intareasca si nu o sa mai creasca. Ar trebui sa te duci la medic (endocrinolog), ca poate ai probleme cu glanda hipofiza sau cu hipotalamusul. Si iti va da sa faci un tratament adecvat.

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Formarea si consolidarea oaselor cred ca dureaza pana pe la18 ani, deci ai sanse. Totusi, de ce asa de tarziu ai remarcat ca nu ai inaltimea dorita? Mergi si la endocrinolog pentru ca exista boli (nanismul) in care trebuie sa iei tratament medicamentos. Si o alta chestie, mai buna e gimnastica la bara, baschetul, innotul. Oricum, un specialist- e cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau.

| gabryel a răspuns:

Daca sari coarda prea rau s-ar putea sa iei palme.

| VladyCristian a răspuns:

Incearca sa faci sport. Orice fel de sport. Alearga, sari coarda, topaie etc happy tongue

| roxxutzzz a răspuns:

Mda eu am 15 ani si 1, 50 am mers la doctor endocrinolog si mai zis ca nu o sa mai cresc cine stie ce doar ca daca ma agat de spalier bara sar coarda o sa ma mai inalt macar 2 cm pana la 18 ani asa poate ai cateva sanse sa mai iei cativa cm

P. s eu iau pastile

| KristinnaKr a răspuns:

Nu stiu dar incearca baschet:X pup