| Decebal91i a întrebat:

Dacă șterg o conversație cu o persoana (adica nu un grup specific, o conversatie cu o persoana doar ca la grupuri stiu ca e altfel...) de pe whatsapp, i se va șterge din telefon conversația și acelei persoane?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, acelei persoane ii ramane toata conversatia, numai la tine se sterge.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu,conversația rămâne la persoana respectivă. Nu are nicio legătură.

| Paulvasile10 a răspuns:

Daca nu stergi mesaj cu mesaj din conversatie, adica stergi conversatia cu totul, nu i se sterge conversatia persoanei respective, dar daca stergi mesaj cu mesaj si selectezi sa le stergi pentru toti(doar mesajele tale), mesajele apar ca fiind sterse.

| 99290 a răspuns:

Dacă dai "stergere conversație" ți se șterge doar ție.
Dacă selectezi un mesaj și apoi dai "ștergere pentru tine" sau "remove for you" atunci ți se șterge doar ție.
În schimb, dacă selectezi un mesaj și dai "unsend" acel mesaj va apărea ca fiind șter și la tine, și la persoana respectivă. Mai exact, mesajul nu dispare doar că va apărea sub forma "acest mesaj a fost șters".

De exemplu, selectez mesajul "bună" și apăs "unsend". Apoi acesta va aparea atât la tine cât si la persoana respectivă așa: "acest mesaj a fost șters".

Dacă selectez mesajul "bună" si apăs "remove for you" acest mesaj va fi sters doar pentru mine, celeilalte persoane ii va aparea mesajul.