| tupac19 a întrebat:

Daca stiu id-ul unei persoane, este posibil sa aflu din ce tara ma contacteaza? si fara solutii de genu' : intreaba persoana respectiva, bla bla chatterbox big grin

mersi >:

Răspuns Câştigător
| eu_stie_tot a răspuns:

Ba da
poti
vb cu el pe mess, si ii trimiti un fisier. In cazul asta *** 50% sanse ca fisierul sa nu treaca prin serverul de la yahoo si atunci sa fie o conexiune directa. Daca asa atunci ii poti afla ipul si daca stii ipul cauti pe net sa vezi din ce tara e. Fiecare tara are ca un fel de prefix la ip. cat timp trimiti fisierul du-te in dos si scrii "netstat -n 3"
O sati apara o lista cu toate adresele de ip cu care e conectat calc tau. maj o sa fie siteuri (o sa scrie adresa) si unul ar trebui sa fie ip ul persoanei carei i-ai dat fisierul. Dupa ce afli ipul cauti pe net o lista cu prefixele pentru ip din fiecare tara si voila. daca mai ai intrebari da-mi un mesajwinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai atunci nu vorbeste romana daca e din alta taralaughing)...nu,nu se poate sa afli din ce tara e, sau poate daca atunci cand te uiti la avatarul lui si dai click pe "View profile"s-ar putea sa scrie acol tara, dar nu prea cred.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da foloseste sharp ip getter dupa ce ai aflat ip-ul intra
aici http://www.ip-adress.com/ip_tracer/