| LanguageMaster a întrebat:

Dacă sunt băiat și merg la terasă în oraș este vreo problemă dacă mă așez la masă cu fete de vârsta mea pe care nu le cunosc?

14 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Acest lucru doar in cazul in care nu sunt mese libee. Poti sa incerci si daca sunt mese libere, dar doar daca esti baiat prezentabil sa le placa fetelor de tine. Daca ai tupeu, poti, doar dupa ce le saluti si intrebi daca locul este liber si poti sa-l ocupi.

| LanguageMaster explică (pentru CodrutElian1990):

Deci pot încerca și dacă nu sunt mese libere?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Daca nu sunt mese libere si locul e liber, nu se pune problema. Eu ma refeream daca ai tupeu sa te asezi la masa lor, fiindsi mese libere. Am vazut asemenea cazuri. In acest caz scopul reiese implicit.

| LanguageMaster explică (pentru CodrutElian1990):

Este vreo problemă dacă sunt și mese libere și mă așez cu ele dacă îmi permit?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Vezi ca poate fetele sunt cu cineva acolo si sa nu iasa scandal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e ok, dar dacă întrebi si ele iți dau acordul, merge.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu este o problema sa mergi sate plimbi in oraș

Problema este ca mergi in oraș sa stai la masa oamenilor săi deranjezi nu este bine

| Kerre a răspuns:

Vad ca majoritatea de aici incearca sa te influenteze sa fii genul needy, nice guy, cu "pot terog sa ma asez langa tine?". Esti baiat, ele sunt fete, daca te atrag si vrei sa vorbesti cu ele, fixeaza-le din privire, megi la ele, aseaza-te fara sa le ceri acordul si porneste o conversatie. Daca intr-adevar nu vor sa vorbeasca cu tine atunci o sa-ti spuna asta, dar iti spun din proprie experienta ca 90% din ele o sa vorbeasca ba chiar o sa fie interesate sa te cunoasca. 99% din barbati nu au curajul sa faca asta, si cei care o fac se duc cu frumos la ele si poarta conversatii super basic care le fac pe fete sa-si piarda interesul in secunda urmatoare. Esti baiat, ele sunt fete, este total normal. Also baietii care spun ca este total ciudat si ca nu ar trebui sa faca niciodata asta uitati-va mai bine in pantaloni si ganditi-va de ce sunteti barbati.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ar fi ciudat sa mergi sa te asezi langa ele fara sa le intrebi macar. Daca nu le deranjeaza poti.

| LanguageMaster explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Trebuie să le salut și să le întreb dacă este liber locul?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru LanguageMaster):

Man, tu pui intrebari despre avocatura si chestii ( sa nu le zic mai urat ) da nici atata lucru nu stii?

| Eibogu a răspuns:

Încerca să faci cunoștința))