| LanguageMaster a întrebat:

Dacă la cafenea sau la terasă văd niște fete carora le place de mine, mă pot așeza cu ele la masă?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Daca omu s-a simtit privit in felul specific cand iti dai seama ca cineva te place, e f clar ca e asa.
Daca doar isi inchipuie asta, nu va fi primit.

Daca te place nu e deloc aiurea sa te bagi in seama, inchipuie-ti ca mie imi place de una, aia simte, vine la masa mea si ma intreaba daca poate sa vina, ce zici? E aiurea? Nu, ii zic sa se aseze dat fiind ca si eu as place-o.

Asa si el gandeste, dar sa vedem daca chiar a simtit ca il place pe bune.

Asa a facut prietenu meu alfa si nu odata.
Eram cu el la masa si beam ceva, tipa respectiva ii dadea priviri, noi am vazut, s-a dus si a intrebat daca poate sa se aseze si cu mine acolo, si evident ca a primit cu caldura permisiunea.
Ne-am dus la masa ei, apoi au vorbit ei ce au vorbit, si cand am plecat toti, si-au dat intalnire ei doi zilele urmatoare.

Asta a facut si in parculetul din fata blocului nostru, una se uita la el asa intermitent de pe alta banca, si dupa cateva zile s-a dus la banca ei si a intrebat daca poate sa stea, sigur ca i s-a zis da.
S-a ajuns in pat a doua zi!

Dar el facea asta la sigur, nu inainte sa se simta privit si dorit.

26 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca vrei sa faca misto de tine, da, te poti aseza. laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru Aasdfghj):

Daca una din ele sau mai multe l-au placut, si el simte asta, va fi primit cu placere. Nu te asezi fara sa intrebi, asta clar, va intreba si aia e.

Inchipuie-ti situatia urmatoare:
Tu stai la masa si iti place de unu sau una (ca nu stiu daca esti baiat sau fata) care e la alta masa, te uiti asa subtil din cand in cand ca na, ce e frumos si lui domnu ii place, ala sau aia isi da seama de asta.
Dupa aia vine la tine la masa si te intreaba daca poate sa se aseze, tu ce zici? Abia astepti sa se aseze, ca doar ai placut acea persoana si zici mersi ca te-a remarcat si ea pe tine.

Pe principiul asta merge si el.
Si pana la urma e datoria lui sa incerce, ce, e refuzat aia e, nu e refuzat, f bine, nu da in cap la nimeni totusi.

Cand cineva te place si se uita asa subtil la tine, simti imediat ca te place.

Intrebarea aia "de unde sti ca te place", e una naiva pusa de oameni care habar nu are cum merge atractia.
Cand iti place cineva mult, automat iti fuge privirea fara sa vrei! Asta e regula, iar acel cineva vede repede asta si are verde la tine oricand, vine la sigur sa te intrebe daca vrei sa se aseze langa tine, in caz ca si acea persoana te place.

| Purec a răspuns:

Incearca sa te si dezbraci inainte sa te asezi cu ele la masa. E efectul mai profund si le cuceresti mai repede

| sierra1 a răspuns:

"niște fete care le place de mine, mă pot așeza"

desigur, doar să nu comunici in scris cu ele...

| Emilian65 a răspuns:

Da, daca te admit sa stai cu ele la masa.

| SilentRain a răspuns:

Nu,asta ar fi cam mult
Limitează la flirt de la distanţă, daca vezi că îți rapunde
Înainte să pleci, cere-i numărul de telefon etc

| Apokales a răspuns:

Daca nu ai nicio problema cu faptul de a fi respins din prima, atunci poti sa te duci la ele si sa le ceri perimisiunea de a te aseza cu ele la masa. Si mai ramane si intrebarea daca chiar te plac acele fete.

| alexalx1234 a răspuns:

Dacă nu te deranjează faptul că vei fi înjurat de mama focului sau că alea vor suna la poliție, te poți așeza liniștit.

| Mosotti a răspuns (pentru alexalx1234):

De ce sa sune la politie alea? Ca doar nu se duce la masa lor sa le spanzure sau sa le omoare! Hai ca esti culmea.
Vor accepta sau nu, sa il primeasca la masa lor, atata tot.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Eu deja îmi imaginez...Tu trecând prin dreptul unei terase, ele te observă și aproape leșinate îți fac semn să vii să te așezi lângă ele. laughing După ce,din ce îți dai tu seama că ele te plac? Căci de abordat dacă te abordează ele, acelea sunt femeile care nu se respectă și pun preț pe ele. Dacă ești bărbat cu adevărat le abordezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde știi că le place de tine? Ești cam arogant.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E f simplu sa-si dea seama daca-l plac, simte priviri, simte ca se uita la el, se simte cand cineva te place, e simplu.

Asta daca arata f bine, daca nu arata, atunci e o iluzie ca-l plac.

| AndreeaWTS a răspuns:

Doar dacă te invită (văzându-te singur).
Dacă te bagi singur în seamă, riști să-ți iei eject (reacție instinctivă pentru intruși).

| Mosotti a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Nu, daca el a simtit ca ele il plac, se va duce si ele il vor primi.
Depinde cum se stie, daca se stie un mascul alfa fizic, atunci sigur l-au placut.
Cand una te place, simti ca te priveste, se simte treaba.

Dar daca are doar iluzia, o sa primeasca un refuz politicos si atat.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Mosotti):

E corect ce spui. Dar sunt extrem de puțini care pot să interpreteze corect "semnalele".
Fetele se pot uita și admirativ, se pot uita și dacă e un ciudat, se pot uita și cât e de prost, stângaci și emotiv, se pot uita și ostentativ pentru a-l face să clacheze... etc.
Am asistat personal la faze de-astea.
In al doilea rând, un mascul alfa fizic, cum spui tu, nu "atârnă" prin baruri sau terase. De obicei are suficient "material de lucru" pentru a nu fi nevoit să vâneze.
Cel care e nevoit să vâneze, e unul pe care nu sar căprioarele așa cum sar pe un exemplar alfa. laughing

| LanguageMaster explică (pentru AndreeaWTS):

Unde are materialul de lucru?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru LanguageMaster):

Un tip de genul ăsta, nu arată doar bine. Se întâmplă să le aibă cam pe toate. E și inteligent, știe cum și ce să vorbească, are și simțul umorului... etc. Așa sunt unii mai norocoși.
Imaginează-ți că unul de-ăsta nu abordează pe nimeni. El e cel abordat și alege ce-i place.

| LanguageMaster explică (pentru AndreeaWTS):

Eu știu că de regulă bărbații abordează femeile și nu invers!

| AndreeaWTS a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da, așa s-ar zice.
Doar că în unele situații se întâmplă invers.
Iar în ziua de azi, nimic nu mai pare atât de șocant.

| Mosotti a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Pai el nu vana! Era pur si simplu la terasa aia, a fost o intamplare sa il placa alea sau una din ele, sau sa fie alt motiv cum zici tu.

Si sa incerce! Nu are ce pierde, primeste misto, refuz sau accept, nu conteaza. Zici "aia e, la revedere", si pleaca.
Daca nu incearca are 0 sanse, daca incearca are 5 % si tot e mai mare ca 0, eu asa gandesc.

Asa cum e si prietenu meu alfa, se duce sau ne ducem undeva, si se intampla ca femeie sa arunce ochi la el, si arunca ca-l place, ca nu e nici stangaci, se imbraca normal, nu e deloc ciudat. Si cand s-a dus la sigur, asa era.

| Mosotti a răspuns (pentru LanguageMaster):

Cum unde are material de lucru un alfa? Pai unu alfa din liceu are de ales intre 50 de fete sa zicem, porneste deja de mic, nici nu mai e nevoie sa aiba dupa aia, ca deja are.
In facultate, la munca la fel.

Chiar si dupa aia, se duce pe un site de matrioniale unde-s n femei libere, si agata de acolo ce vrea si cand vrea, fie pentru distractie, fie pentru relatie mai serioasa.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Mosotti):

"Pai el nu vana!"
Ba da. Când vrei sâ te așezi la masa lor, asta faci.
Altfel, te așezi la o masă, și vezi dacă se bagă vreuna în seamă cu tine.

Dar, bineînțeles că e corect să încerce. Socializarea e primul lucru pe care îl poți face, dacă vrei să cunoști persoane noi.
Doar că și asta trebuie să știi cum să o faci, e un talent, un fel de artă.
Pentru că dacă ești redneck, ai toate șansele să fi respins.

| Mosotti a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Pai poti sa te asezi la o masa oricum, eu de ex am mancat singur o pizza saptamana trecuta intr-un local, nu m-am dus special la altceva, ca poate veneau sau deja erau deja acolo una sau mai multe care m-ar fi privit, e cu totul altceva, si ca apoi poate voiam sa ma duc la ele.

Daca te place, nu te respinge sub nici o forma, ca doar nu se duce sa le dea in cap, o sa zica "buna, pot sa ma asez aici la voi?", sau ceva de genu, mai nimeni nu se comporta aiurea in aceste situatii in general, deci e okey.

| LanguageMaster explică (pentru AndreeaWTS):

Masculul alfa este cel abordat și nu el pe fete?
De exemplu, dacă un mascul alfa merge la cafenea sau la terasă o să vină fetele la el să-l abordeze?

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

De unde stii ca le place de tine? Si nu e cam aiurea sa te bagi asa in seama fara sa cunosti macar putin pe vreuna din ele?

| Mosotti a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

Daca omu s-a simtit privit in felul specific cand iti dai seama ca cineva te place, e f clar ca e asa.
Daca doar isi inchipuie asta, nu va fi primit.

Daca te place nu e deloc aiurea sa te bagi in seama, inchipuie-ti ca mie imi place de una, aia simte, vine la masa mea si ma intreaba daca poate sa vina, ce zici? E aiurea? Nu, ii zic sa se aseze dat fiind ca si eu as place-o.

Asa si el gandeste, dar sa vedem daca chiar a simtit ca il place pe bune.

Asa a facut prietenu meu alfa si nu odata.
Eram cu el la masa si beam ceva, tipa respectiva ii dadea priviri, noi am vazut, s-a dus si a intrebat daca poate sa se aseze si cu mine acolo, si evident ca a primit cu caldura permisiunea.
Ne-am dus la masa ei, apoi au vorbit ei ce au vorbit, si cand am plecat toti, si-au dat intalnire ei doi zilele urmatoare.

Asta a facut si in parculetul din fata blocului nostru, una se uita la el asa intermitent de pe alta banca, si dupa cateva zile s-a dus la banca ei si a intrebat daca poate sa stea, sigur ca i s-a zis da.
S-a ajuns in pat a doua zi!

Dar el facea asta la sigur, nu inainte sa se simta privit si dorit.

| Admiraljoker a răspuns:

Cred că îti ei mare reject laughing s-au pleacă ele la o altă masă happy