| LanguageMaster a întrebat:

De ce unele fete merg la terasă sau la bar cu un alt băiat în afară de partenerul actual?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

O fi bff. Stau si ei de vorba. Atata vreme cat nu face altceva e OK.

19 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De ce nu? Poate au si prieteni, amici gen

| Ofiintă a răspuns:

Ok, si daca ai o relatie trebuie sa fi strans legata de persoana respectiva?
Nu vad nimic ciudat in asta, pur si simplu iesi cu un amic.

| RAY a răspuns:

Pentru ca femeile vad barbati asa, barbati buni de sex adica alfa, barbati provideri cu care se compromit impotriva naturi lor si barbati gen ce frate bun esti, femeile mereu prefera alfa e in adn lor sa faca asta acel baiat e provider plus ca omul nu-i monogam iubirea nu ne face asexuali, a cere unui om monogamie e impotriva naturi luo

| Violleta2022 a răspuns:

Din dorinta de a flirta si cu alti baieti, probabil.
In cazul expus de tine, cand colega ta merge cu un alt colge de clasa care nu-i este iubit, nu vad nici o problema, sunt colegi de clasa si ies la un pahar impreuna, lucru perfect normal si intre adulti, pentru ca deseoir se intampla si la servici sa iesi cu prietenii, se cheama socializare si comunicarea cu colegii, nimic rau sau deplasat la relatia de acest gen!

| AirănMeidăn a răspuns:

Pentru ca nu se simt multumite cu partenerul actual si au nevoie de ceva mai mult
nu mi se pare normal sa iesi singur/a cu o persoana de sex opus atata timp cat ai un partener

| vocea a răspuns:

Pentru ca vor si pentru ca le place sa faca asta, alte motive ar fi dar sunt mai dure

| seth2016 a răspuns:

Pe asta nu am mai auzit-o. Te simti bine?

| LanguageMaster explică (pentru seth2016):

Păi am la mine în clasă o colegă care deşi are un iubit, merge uneori cu un coleg de-al meu la terasă sau la bar ca să bea împreună cu acest băiat.

| seth2016 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Poate iubitul ei nu bea. Si bine face.

| LanguageMaster explică (pentru seth2016):

Păi nu bea tot timpul alcool, uneori bea suc cu un coleg de-al meu!

| LanguageMaster explică (pentru seth2016):

Cum adică atâta timp cât nu face altceva?
La ce te referi cu "altceva"?

| seth2016 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Kiss, flirt, sa il barfeasca pe prietenul ei, sa se imbete, sa se tina de mana cu bff

| seth2016 a răspuns (pentru seth2016):

rolling on the floor tu vrei sa stii daca te poti baga?

| LanguageMaster explică (pentru seth2016):

Când zici "kiss" te referi la pupat sau la sărutat?
Dacă doar pupă este vreo problemă?

| seth2016 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Se pot pupa. Orice prieten se poate pupa. Evident ca nu un sarut pe gura, gat sau in ureche.

| seth2016 a răspuns (pentru LanguageMaster):

O fi bff. Stau si ei de vorba. Atata vreme cat nu face altceva e OK.

| Ripley a răspuns:

Pentru ca le place Paula.

| Eduaard a răspuns:

Poate are funcția aia, știi tu, multipartener.

| RazvyEnglezu a răspuns:

Nu stiu mane, suna suspect. Eu am urmarit-o o data pana acasa sa fiu sigur. Nu stii niciodata cand iese gagicaru si ti-o fura.

Vorbesc din experienta.

| Anonimus36 a răspuns:

Poate le este rusine de ei.