| Upz0r3 a întrebat:

Daca sunt minor pot sa scot niste bani din banca trimisi de cineva din afara? Prin cek bank. Vreau sa stiti exact daca raspunde-ti.

8 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Daca esti minor nu.

| klau123ful a răspuns:

Nuphappy

| AliveOne a răspuns:

Nu minorii nu au voie

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca ai bani trimisi pe numele tau si esti minor, persoana care te insoteste la banca trebuie sa detina o procura in acest sens, prin notariat, procura facuta de expeditor.

| IasminaMaria a răspuns:

Nu,nu poti.Trebuie sa te duci cu un adult

| Upz0r3 explică (pentru IasminaMaria):

Deci daca e pe numele meu si sunt minor...ma duc cu un adult si mii da nu? daca ma duc cu sora mea care are 18 ani merge?

| miror a răspuns (pentru Upz0r3):

Nici daca sunt pe numele tau nu-i poti ridica"banii",,, cu sora ta da dar vezi sa fie trimisi pe numele ei exact de pe buletin,

| miror a răspuns:

Nu,pentru ca trebuie sa ai 18 ani pentru a ridica banii,,,