| Alecsa_8026 a întrebat:

Daca te apuci de fumat slabesti sau te ingrasi?

12 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

In primul rand ti se ingroasa vocea si nu te ingrasii...

se va cunoaste 1 kg poate cu timpul. dar dc sa te apuci de fumat? nu inteleg.

| Didw a răspuns:

Buna
Daca te apuci de fumat slabesti. insa iti face foarte rau l rinichi, inima, plamani!
Iar daca te lasi de fumat, o sa te ingrasi!
O zi bunahappy.

| Kenny a răspuns:

Da, e posibil sa slabesti, iar apoi sa iti doresti sa te lasi, si daca reusesti sa pui inapoi kilogramele pe tine, suna bine, nu?batting eyelashes

N-ar fi mai bine sa faci exercitii fizice sau sa renunti la dulciuri/prajeli etc. o perioada decat sa-ti distrugi sanatatea?

Bafta happy

| xAvrilx a răspuns:

Depinde de organism si daca mananci. Te sfauiesc sa nu fumezi!

| Dobitoc a răspuns:

Depinde. Dar nu te apuca de fumat daca vrei sa slabesti. Te imbolnavesti de altele.

| roksy a răspuns:

Pai slabesti daca fumezi dar dupa ce te laSI o sa obs ca te ingrasi pana se adapteaza corpul tau

| Gabitsza a răspuns:

Ma eu stiam ca slabesti...si daca te lasi de fumat te ingrasi...

| iulih a răspuns:

Parerea mea ie ca daca te apuci de fumat slabesti si intri mai bine in sicriu ca dupa ce slabest as calumea poti si muri ca nu-i mare lucru

| iulih a răspuns:

Rertrag ce am zis mai sus ca m-am apucat de fumat laughing

| Supplexa a răspuns:

Depinde de organism, dar nu te ingrasi asa ca respiri, fumatul poate sa iti provoace pofta de mancare happy

| dana9009 a răspuns:

Daca te apuci de fumat, atunci vei introduce si mai multe toxine in organism. Scopul tau trebuie sa fie sa scoti cat mai multe toxine din organism, nu sa aduci mai multe.

E ca si cum ai avea machiaj pe fata de 2 zile si in loc sa te demachiezi, si apoi sa te machiezi din nou, pui pur si simplu alt machiaj. Nu conteaza cat de bun va fi fondul de ten, daca nu ti-ai curatat tenul, inainte de a te machia, rezultatul nu o sa fie unul bun.

In concluzie, fumatul are mult prea multe efecte negative decat potive. Pur si simplu nu se merita.

Fumatul iti va afecta negativ parul, tenul, dintii, etc

| Adizzul_Adyy_1993 a răspuns:

Vezi aici răspunsul întrebării tale https://antrenamentesport.wordpress.com/......a-slabesc/