| Aga9 a întrebat:

Dacă te masturbezi când ești mic nu îți mai creste penisul?

P. S Sunt baiat

5 răspunsuri:
| Silviu0101 a răspuns:

Nu este adevarat. Cresterea si dezvoltarea organului reproducator masculin nu are legatura cu masturbarea lui. Iti sugerez totusi sa o lasi mai moale. Din punct de vedere medical nu exista riscuri, mai multe beficii sunt decat riscuri. Insa riscul principal este ca atunci cand o sa faci prima data cu o fata ( si daca o mai si iubesti ) risti sa ai probleme din cauza ca tu esti obisnuit ca penisul sa se excite doar cand e atins de mana ta iar mana ei sa il faca indiferent. De asta zic, sa o lasi mai moale. Insa 1-2-3 pe saptamana nu a omorat pe nimeni pana acum. Din contra, unele studii arata ca imbunatesc sansele de a face un copil happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca penisul va creste pana ajunge la dimensiunea programata prin informatia genetica existenta in ADN-ul tau. Nu exista nicio interdependenta intre dezvoltarea fizica a organismului tau in ansambu, sau de crestere a penisului (in particular) in cazul practicarii autostimularii. Multa sanatate!

| UzOm a răspuns:

Îți descrește atât de mult încât o să ai vagin. Ai grijă ce faci!

| adibadea a răspuns:

Ba dimpotrivă - crește mai zdravăn și mai frumos cu cât îl folosești mai mult

| TibbWasHere a răspuns:

Nooo,stai calm. laughing) Iti creste