| TudorFox a întrebat:

Daca te masturbezi zilnic de mai multe luni sau ani, ar trebui sa faci o pauza mai lunga? Daca da, cat?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In pauza asta ar trebui sa-ti faci o iubita. Ca sa descarci hormonii in mod normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva duce la probleme grave de comportament si sanatate.
iI o pauza si fa-o 1 data la 2-3 zile doar, pentru ca a devenit o obsesie, care iti va aduce numai probleme in viitor.

| TudorFox explică (pentru Violleta2022):

Deci nu trebuie o pauza de cateva luni sau mai mult daca am facut atat timp zilnic?

| Violleta2022 a răspuns (pentru TudorFox):

Nu te ajuta cu nimic pauzele de cateva luni, ca nu repara excesul de pana acum.
De acum, va trebuii sa fii consecvent, iar daca simti nevoia, incaearca nu ami des de 2-3 zile, ca orice om normal.
TIne-ti mintea ocupata citind sau muncind, ca sa nu mai faci obsesii din asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa orbesti si te bate dumnezeu.
Trebuie sa iei o pauza de un an, si sa mergi la biserica la spovedit sa-i zici la popa c-ai facut pacate, si te iarta, daca nu, o sa te trozneasca intr-o buna zi, si n-o sa stii de la ce laughing

| TudorFox explică (pentru anonim_4396):

O sa ma trozneasca popa,?happy

| DevilRock a răspuns:

Da,mai fa o pauza altfel o sa ai probleme pe viitor. O sa intalnesti o fata si nu o sa fii in stare sa satisfaci.

| DilimanMario a răspuns:

Nu dar se va mari